Atrakcje nie tylko religijne w Wadowicach

Wadowice to niewielka miejscowość w województwie małopolskim, słynąca głównie dzięki temu, że wychowywał się w niej papież – Jan Paweł II. Wielki człowiek wykreował to miejsce. Dziś jest ono odwiedzane przez tysiące turystów, często też odbywają się tu pielgrzymki. Należy bowiem pamiętać, że to tutaj dorastał, uczył się, żył, bawił, a później zaczął swoją drogę do bycia świętym Jan Paweł II, największy z Polaków XX wieku. Istnieją liczne pamiątki z nim związane, a gdy już się tu znajdziemy należy koniecznie zjeść kremówkę.

Baza noclegowa jest różnorodna, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nocleg w tym miejscu to wydatek rzędu 50 złotych za dobę, a więc nie są to wielkie pieniądze. Za to mamy możliwość zwiedzenia rodzinnej miejscowości  Karola Wojtyły. Jest tutaj przede wszystkim dom rodzinny papieża, w którym obecnie znajduje się muzeum poświęcone jego życiu. Liczne pamiątki zgromadzone są przy ulicy Kościelnej. Należy również wspomnieć o bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w której ochrzczony został przyszły papież.

W Wadowicach jest wiele innych atrakcji niezwiązanych z Karolem Wojtyłą. Jedną z nich jest Park Miniatur, w którym nasze dzieci świetnie będą się bawiły. Należy pamiętać, ze okolice można zwiedzać pieszo, na rowerach lub nawet konno. Wybór należy do nas. Pamiętajmy też, że każda podróż wiąże się z przygotowaniami. Jako że Wadowice to miasto, do którego zjeżdżają się turyści z całego świata, podstawową rzeczą jest rezerwacja pokoju (noclegi Wadowice) , zabierzmy ze sobą też przewodnik i spędźmy ten czas z odpowiednią powagą. Do domu powróćmy natomiast z głową pełną niesamowitych wspomnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>