Co warto zobaczyć na Suwalszczyźnie?

Czasami jest dużo informacji na temat tego, jak wiele ciekawych miejsc można zobaczyć w tętniących życie aglomeracjach Polski. Zachęca się wszystkich, żeby zwiedzili między innymi Trójmiasto, Kraków, czy też Warszawę. Co jednak z tymi regionami, o których dużo się nie mówi? Czy są to miejsca, niegodne niczyjej uwagi, czy może jednak jest to wskazówka, że znajdziemy tam wiele niekomercyjnych atrakcji turystycznych?

Jeśli zarezerwujemy noclegi na Suwalszczyźnie (http://meteor-turystyka.pl), na początku możemy mieć obawy, czy rzeczywiście tutejsza baza noclegowa przygotowała dla nas coś specjalnego. Jednak już śledząc mapę, że do tego terenu zaliczają się Suwałki, Wiżajny, Augustów, oraz Sejny, na pewno szybko się uspokoimy. Ponieważ miejsc do zwiedzania, będzie naprawdę wiele. Podróżując z całą rodziną, trzeba koniecznie mieć na uwadze również atrakcje turystyczne przygotowane dla maluchów. Takie znajdziemy z powodzeniem w Ogrodzie Bajek, który jest zlokalizowany w miejscowości o nazwie Kaletnik. Rzeczywiście tutaj maluchy mają szerokie pole do zabawy, a baśniowe domki zachwycają nie tylko najmłodszych. Chcąc zobaczyć Suwalski Park Krajobrazowy w całej swojej okazałości, warto wybrać się na Górę Cisową znajdującą się w miejscowości Gulbieniszki. Na samej szczycie góry został wzniesiony krzyż, będący pamiątką po wizycie Jana Pawła II na terenie Suwalszczyzny.

Natomiast dojeżdżając do miejscowości o nazwie Płociczno-Tartak, mamy okazję zobaczyć, a nawet przejechać się zabytkową Wigierską Koleją Wąskotorową. Nie dość, że możemy się nią przejechać po terenie Wigierskiego Parku Narodowego, to jeszcze na stacji odjazdowej, znajduje się restauracja serwująca przepyszne regionalne dania. Osoby, które chcą chociaż przez chwilę poczuć się jak bohaterowie filmu Andrzeja Wajdy "Pan Tadeusz", mogą wybrać się do Smolnika. Ponieważ to właśnie tam były kręcone ujęcia "na Litwie". Rzeczywiście panorama soczystej zieleni zapiera dech w piersiach. Właściwie, gdzie się nie rozejrzymy na Suwalszczyźnie (wikipedia.org), tam czeka na nas moc atrakcji. Region jest z każdym rokiem coraz lepiej przygotowany do przyjmowania turystów z całej Polski. Dlatego możemy liczyć się z tym, że tutejsza baza noclegowa, rzeczywiście będzie na doskonałym poziomie. Najważniejsze jest to, żeby korzystać z uroków tego jeszcze w miarę nieodkrytego przez komercję regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>