Jastarnia z windfsurfingiem

Dlaczego każdego roku do położonej na Półwyspie Helskim Jastarni przyjeżdża mnóstwo turystów?

Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że miejscowość ma wyjątkowo atrakcyjne położenie geograficzne z dostępem do wód Morza Bałtyckiego oraz zatoki. Jastarnia jest miejscem, która może zaoferować wiele atrakcji, zarówno turystom lubiącym statyczny wypoczynek, jak również tym, którzy lubią wyzwania. Wydaje się, że właśnie ta różnorodność atrakcji wpływa na to, że turyści chętnie wracają do Jastarni.

Atrakcje turystyczne Jastarni.

Plaże są miejscem najchętniej odwiedzanym, ponieważ opalanie się i kąpiele to najczęstsza rozrywka podróżnych. W Jastarni są przygotowane dwie szerokie kąpieliska z atrakcjami, które najbardziej ucieszą najmłodszych, gdyż należą do nich między innymi dmuchawce oraz zjeżdżalnie wodne. Wydzielonych jest sześć strzeżonych kąpielisk, każdy turysta z pewnością znajdzie takie, które będzie mu w pełni odpowiadać.

Osoby aktywne, które nie boją się nowych wyzwań powinny spróbować swoich sił na desce windsurfingowej. Półwysep Helski to polska mekka surferów, ponieważ panują tu idealne warunki do uprawiania tego sportu. Nie należy się zrażać tym, że nigdy nie miało się styczności z tym sportem – instruktorzy z działających w Jastarni szkół z pewnością dobrze pokierują nawet najbardziej opornych uczniów.

Po całym dniu aktywnego wypoczynku warto się odprężyć, na przykład wybierając się na spacer po miasteczku. Można wybrać się na ulicę Stelmaszczyka, która jest centrum spacerowym tego urokliwego miasteczka. Od 2005 roku turyści mogą przechadzać się po przedłużeniu tego miejsca, jakim stało się mierzące 120 metrów molo spacerowe. W jego okolicy posilić się można w restauracji, barach lub kawiarniach. W tej okolicy można znaleźć również bazę noclegową.

Wakacje w Jastarni – zakwaterowanie na miejscu

Każdy zdaje sobie sprawę, że kwestię zakwaterowania w czasie urlopu (otwórz www), wyjeżdżając do miejscowości turystycznej należy załatwić jak najwcześniej. Warto to zrobić po to, by mieć zagwarantowane wygodne miejsce noclegowe w czasie całego pobytu w Jastarni. Jak znaleźć kwaterę w tej miejscowości? Szukając jej na którejś ze stron oferującej noclegi, lub samodzielnie wpisując frazę Jastarnia noclegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>