Miasto Myszy w Kołobrzegu – atrakcja dla dzieci

Po historycznej wizycie w stolicy (http://ump.net.pl/spacerem-po-warszawie-715/), czas na trochę atrakcji dla naszych najmłodszych. Wiele rodzin z dziećmi na wakacje wybiera właśnie miasto Kołobrzeg, to spokojne i ciche miasto przyjmuje rodziny w bardzo ciepłym i miłym nastroju. Dzieci, kochają oczywiście morze, i związane z nim zabawy, babki z piasku czy przekopy, podkopy i tym podobne ciekawe rzeczy.

Kołobrzeg to świetna baza noclegowa dla rodzin z dziećmi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,kolobrzeg,0.html). Jednak zdarza się tak, że pogoda nie dopisuje, a dzieci oczekują wakacyjnych atrakcji, w takich przypadkach miasto wychodzi naprzeciw i proponuje kilka miejsc, którymi będą zachwycone. Jedną z tych atrakcji dziecięcych jest Miasto Myszy, w którym żyje około 500 gryzoni, przedstawione tu są jako miłe, sympatyczne zwierzątka, każde dziecko po wizycie tutaj przestanie obawiać się tych zwierząt i na pewno je pokocha. Wnętrze tego miejsca imituje mysią norę, znajduje się tam kilka sal zabaw o różnej tematyce, a dokładnie sale stylizowane są na: wieś, zimę, wakacje, miasto myszy i tropiki. To świetny sposób na atrakcyjny dzień dla dzieci, to miejsce bawi, rozwesela, ale również uczy, dzieci poznają tu życie myszek, dowiedzą się, co jedzą i poznają ich zwyczaje.

Kolejnym miejscem, w którym można dziecku pokazać świat zwierząt oraz uzupełnić wiedzę w zakresie biologii jest oczywiście Oceanarium znajdujące się na Alei I Armii Wojska Polskiego 6c. Można tu spędzić wiele czasu na poznawaniu ryb, przyglądaniu się kolorom, rozmiarom i sposobom poruszania się, można tu oglądać nadymki, mureny, płaszczki, ukwiały, arwany, króle tanganiki, tropheusy (https://pl.wikipedia.org/wiki/Tropheus), dyskowe, rozgwiazdy, piranie, rogatnice, piękne skrzydlice, rekiny rafowe, czarnopłetwe.

Poznawanie zwierząt i nabywanie dodatkowej wiedzy jest bardzo dobrą atrakcją dla dzieci, jednak jest jeszcze jedno miejsce w Kołobrzegu, które zachwyci dzieci jeszcze bardziej, jest to Muzeum 6D – Maszoperia. Jest to miejsce, w którym dzieci wysłuchają wiele ciekawych morskich opowieści, zobaczą ptaki, żaby, poczują zapach morza i rybackiej chaty. Nazwa miejsca może nie zachęcić dzieci to jego odwiedzenia, nie jest to jednak zwykłe muzeum, ponieważ tutaj dzieci mogą krzyczeć, śmiać się i dotykać wszystkich eksponatów.
Rodzice, którzy wybierają noclegi w Kołobrzegu, mogą być pewni tego, że bez względu na rodzaj pogody jaką zastaną, ich dzieci będą usatysfakcjonowane atrakcjami, jakie czekają na nich w tym pięknym mieście.

4 thoughts on “Miasto Myszy w Kołobrzegu – atrakcja dla dzieci

  1. Miasto Myszy polecam wszystkim rodzinom z dziećmi. Ktoś wpadł na bardzo fajny pomysł, koniecznie trzeba to zobaczyć będąc w Kołobrzegu.

  2. Blog jest bardzo ciekawy, pomysłowość autorów jest nieograniczona jak widać poprzednio polecali spacer w Warszawie, a teraz już są w Kołobrzegu

  3. Byłam w Kołobrzegu, ale niestety nie udało mi się zabrać dzieci do Miasta Myszy, bo akurat tego dnia zamknęli wyjątkowo wcześniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>