Nocne życie czy spokój Unieścia?

Mielno i Unieście to dwie miejscowości, które kiedyś stanowiły jedną. Obecnie Unieście się wyodrębniło. O atrakcjach jednego i drugiego miejsca mówi się zwykle razem, bo turyści mają blisko tu i tu obojętnie, gdzie zanocują. Decydując, gdzie się zatrzymać warto wziąć pod uwagę, do czego chce się mieć blisko, ale nie tylko. Chodzi też o to, jak chce się spędzać czas wieczorem i w nocy.
Mielno to typowe gwarne miasto dla turystów, w którym życie toczy się także nocą. Jeśli chce się być od tego z daleka, to lepiej popatrzeć, jakie noclegi Unieście oferuje, a nie na te w Mielnie. W Unieściu wygodnie przenocuje się w pensjonatach i u osób prywatnych. Centrum życia turystycznego to Mielno. Tutaj nocą tętni życie. Kluby, dyskoteki, restauracje działają do rana. Turysta w ciągu dnia wędruje na plażę, by poleżeć albo się wykąpać. Czasem zajdzie do przystani rybackiej. W samym Mielnie jest piękna Aleja Lipowa. Potrafi zafascynować. Jest także sporo obiektów wartych zobaczenia, jak np. kościół Przemienienia Pańskiego z 15. wieku. Są też atrakcje typu wesołe miasteczko. Natomiast nocą można iść do pubu albo potańczyć. To jest tryb życia, jakiego z reguły się nie doświadcza na co dzień, więc przy okazji wyjazdu warto go popróbować. Gwar na ulicach miasta może się spodobać.

Nie każdemu jednak jest to potrzebne i nie każdemu będzie odpowiadać. Jeśli ceni się spokój nocą, a nie turystyczny gwar, to jest też baza noclegowa w Unieściu – kliknij tutaj i tam trzeba poszukać sobie miejsca na pobyt. Rytm życia będzie wtedy inny. Czas będzie się spędzać nad wodą, np. na plaży albo na przystani rybackiej czy oglądając stare budowle Mielna, a nocą można wrócić i spokojnie się przespać. Jak kiedyś zapragnie się odmiany, to można wybrać się do sąsiedniej okolicy, a później wrócić do siebie i docenić spokój i ciszę. Gdyby ten nocny rytm życia bardziej zaczął nęcić, to następnym razem można poszukać noclegu bliżej niego.

Warto wiedzieć, że spędzając czas w jednej z tych dwóch miejscowości, ma się do dyspozycji nie tylko wszystkie wymieniane w różnych zestawieniach atrakcje. Ma się także możliwość zakosztowania typowego dla ośrodków turystycznych nocnego życia. Czy nocleg w mieście, gdzie tętni ono i nocą jest zaletą, czy wadą, warto się nad tym zastanowić, bo to sprawa bardzo indywidualna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>