Odwiedzamy Mazury – Ryn

Szukając odpowiedniego miejsca na wypoczynek z rodziną lub przyjaciółmi, warto zainteresować się miasteczkiem Ryn, znajdującym się w województwie warmińsko-mazurskim. To wyjątkowe, wschodnie regiony Polski, cieszące się dużą popularnością wśród turystów ceniących sobie odpoczynek w sąsiedztwie przepięknych jezior.

Największym i najpopularniejszym jeziorem w tej okolicy jest Jezioro Ryńskie. Ciągnie się przez około siedem kilometrów, a na jego terenie znajdują się trzy wyspy. W okolicy jest kilka ośrodków wypoczynkowych, prężnie działających zwłaszcza w sezonie wakacyjnym i wiosennym. Oferują bogate usługi noclegowe (szczegóły), całodzienne wyżywienie i inne udogodnienia. Baza noclegowa w Rynie oparta jest głównie na nich oraz na okolicznych polach namiotowych. Dobrze przygotowany teren z kompleksem sanitarnym cieszy się dużą popularnością u osób przyjeżdżających na krótszy pobyt, na przykład na weekend. Jeśli planujemy zostać dłużej, można także wynająć przyczepę kempingową, gdzie warunki będą z pewnością lepsze niż w namiocie. Noclegi w Rynie to także szereg kwater prywatnych prowadzonych przez tutejszych mieszkańców. Znani są ze swojej gościnności dlatego w sezonie nie brakuje im klientów.

Niedaleko jeziora Ryńskiego znajduje się Jezioro Ołów. Jest nieco mniejsze i o wiele spokojniejszej dlatego cenione przez wędkarzy. Można tu złowić piękne okazy różnorodnych gatunków, takie jak: leszcz, szczupak, okoń, węgorz, lina i płoć. Można także wypożyczyć łódkę, aby móc wypłynąć na spokojniejszą część jeziora. W okolicy jest także amfiteatr, na którym odbywają się wydarzenia muzyczne i kulturalne. Zwłaszcza w sezonie jest duży wybór, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Kilka lat temu powstała tu ścieżka rekreacyjno-spacerowa. Jest bardzo popularna wśród turystów, ponieważ prowadzi przez malownicze krajobrazy, które zachwycą nawet najbardziej wymagające oko. Okala ona Jezioro Ołów, posiada także pomost widokowy, mający 120 metrów, z którego podziwiać można okolicę. Trzeba także dodać, że Jezioro Ołów jest jednym z najczystszych jezior w Polsce i zdecydowanie stanowi wizytówkę Rynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>