Piaszczysta plaża i zabytkowe obiekty w Dziwnowie

Podróżowanie po Polsce staje się coraz modniejszym trendem. Młodzi ludzie i całe rodziny coraz chętniej wybierają się na wakacje czy urlopy w naszym kraju. Pięknych miejscu tu nie brakuje, a przy okazji można dowiedzieć się nieco więcej na temat historii Polski.

Jednym z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków są bez wątpienia nadmorskie miejscowości. Każdego roku przyciągają tysiące turystów, także tych z zagranicy. Coraz więcej turystów woli małe i klimatyczne miejscowości od zatłoczonych kurortów. Tam można uniknąć denerwujących korków i ciągłych kolejek w knajpach czy restauracjach. Także na plaży nie będziemy musieli się martwić wolnym kawałkiem przestrzeni.

Bardzo fajnym miejscem, w którym będziemy mogli w spokoju wypocząć i poczujemy morski klimat jest Dziwnów. Położony w województwie zachodniopomorskim z dostępem do morza jest miejscowością typowo turystyczną. Miejsce to choć może i niewielkie ma w zanadrzu wiele atrakcji. Główną z nich jest oczywiście piaszczysta plaża przy brzegu morza. Można się tam wygrzewać długimi godzinami, szaleć w wodzie czy wybrać się wieczorem na romantyczny spacer. Koniecznie trzeba także odwiedzić port, w którym w całorocznej marinie jest zacumowanych wiele wspaniałych jachtów i żaglówek. Stamtąd można także wyruszyć w rejs jednym z turystycznych statków. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny, po której możemy zatrzymać się na nocleg w jednym z obiektów wybranym z bazy noclegowej Meteora (zobacz).

Warto także zobaczyć zwodzony most, który powstał w latach 50. XX wieku. Nie tylko morze, ale niedaleka odległość od licznych zbiorników wodnych stwarza wiele okazji do uprawiania sportów wodnych, w tym coraz modniejszego windsurfingu. Wędkarze także nie będą tu zawiedzeni. Najmłodszych z pewnością ucieszy wizyta w parku miniatur i kolei. Tam lokomotywy wykonane w skali 1:10 suną po miniaturowych torach, a morskim akcentem są latarnie morskie. Z pewnością nie jednego malucha trzeba będzie stamtąd odciągać siłą. Dziwnów to także świetna baza wypadowa do innych, wartych zobaczenia miejsc na przykład na wyspę Wolin czy nieco dalej do Kamienia Pomorskiego. Warto odwiedzić to miejsce, aby poznać ciekawe miejsca w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>