Spacerem po Warszawie

Warszawa jest największym miastem w Polsce oraz pełni funkcję jego stolicy. Ta metropolia położona jest w województwie mazowieckim, w jego środkowo-wschodniej części na Nizinie Środkowomazowieckiej nad rzeką Wisłą. Czy spędzimy dobrze czas, wybierając się do stolicy naszego kraju? Bez wątpienia.

Warszawa to przede wszystkim atrakcje architektoniczne. Będąc tutaj, nie może nas ominąć kilka atrakcji. Wstydem byłoby przyjechać do stolicy i nie zobaczyć Pałacu Kultury i Nauki, czyli najwyższego budynku w kraju, znajdującego się w Śródmieściu. Wznosi się on na 237 metrów, a w jego wnętrzu organizowane są przeróżne wystawy oraz targi. Architektonicznie jest mieszanką socrealizmu oraz polskiego historyzmu. Zamek Królewski w Warszawie to także obiekt, który powinien się znaleźć na naszej liście miejsc do zobaczenia. Barokowo-klasycystyczny zamek pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne.

Spacerując po stolicy, obowiązkowym punktem będzie także Muzeum Powstania Warszawskiego, czyli samorządowa instytucja kultury, która powstała w 1983 roku. Miejsce to jest w posiadaniu dokumentacji dotyczącej historii Powstania Warszawskiego, prowadzi działalność edukacyjną, a także naukowo-badawczą.

Każdego architekta i nie tylko z pewnością zachwycą Łazienki Królewskie. Jest to zespół pałacowo-ogrodowy, którego nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni. Jest to miejsce, w którym odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych oraz naukowych. Uwadze naszej nie umknie także Pałac na Wyspie, czyli klasycystyczny Łazienkowski pałac, leżący na sztucznej wyspie otoczonej przez staw, przy którym znajduje się także Amfiteatr.

Będąc w Warszawie, warto także przejść się nad Grób Nieznanego Żołnierza, którego ideą przede wszystkim jest szerzenie pamięci o poległych w walce o niepodległość. Stolica to także masa pomników oraz pięknych parków, w których będziemy mogli zaznać ciszy oraz spokoju i pomyśleć.

Jeśli zechcemy spędzić noc w Warszawie, to nie będziemy mieli z tym problemu. Oferuje nam ona szeroki wachlarz noclegów [meteor-turystyka.pl/noclegi,warszawa,0.html], zaczynając od tych za kilkadziesiąt złotych po te za kilkaset. Możemy dosłownie przebierać w hostelach, hotelach, kwaterach pracowniczych, pokojach gościnnych czy też apartamentach. Nie będziemy mieli także problemu ze znalezieniem czegoś w dogodnej dla nas lokalizacji. Baza noclegowa kraju oferuje nam spędzenie nocy w różnych standardach oraz dzielnicach, wszystko zależy od tego, w pobliżu czego chcemy się znaleźć w tym mieście oraz ile wydać. Warszawa, która jest największym miastem w kraju oraz jego stolicą bez wątpienia zaciekawi każdego z nas.

Jest rozległa oraz piękna, znajdziemy tutaj wiele atrakcji, zaczynając od muzeów, poprzez pomniki po pałace i parki. Ktoś, kto zechce spędzić spokojnie czas w pięknej okolicy, a także poznać trochę historii, z pewnością się nie zawiedzie. W połączeniu z dobrze rozwiniętą baza noclegową miasto to staje się dla nas naprawdę atrakcyjnym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>