Stegna – trochę historii

Stegna jest wsią, mającą bardzo długą historię, sięgającą XV wieku. W roku 1465 odbywały się tu niezwykle ważne z punktu widzenia historii wydarzenia, a konkretnie chodzi o omawianie warunków II pokoju toruńskiego przez przedstawicieli Polski i Krzyżaków.

Miejscowość ta nie posiada zbyt wielu zabytków i atrakcji, jednak z ciekawszych rzeczy można wymienić kolej wąskotorową, dzięki której w otwartych wagonach Żuławskiej Kolei Dojazdowej, możemy dojechać do takich miejscowości jak Nowy Dwór Gdański, Sztutowo czy Mikoszewo. Miejsce to jest idealne dla osób ceniących sobie ciszę i spokój na wakacjach.

Baza noclegowa w Stegnie (ośrodki, domki, pokoje, agroturystyka) jest duża oraz daje nam szeroki wybór i gwarancję miejsc, niezależnie od pory roku. W Stegnie głównym miejscem noclegowym są domki, które usytuowane są niedaleko plaży. Koszt noclegu w Stegnie jest niewielki i zaczyna się już od 40 złotych za dobę za jedną osobę. Domki te zazwyczaj mogą  pomieścić osiem osób. Domki w Stegnie są ulokowane w lesie, dzięki czemu na wakacjach oprócz wdychania morskiego powietrza, możemy również bardzo dużo obcować z naturą.

Stegna jest miejscem, gdzie warto pojechać. Na taką wyprawę najlepiej wybrać się wraz ze swoimi znajomymi, bądź rodziną – możemy w ten sposób spędzić przyjemne wakacje na łonie natury w towarzystwie osób, które znamy i kochamy, jednocześnie nie wydając ogromnych sum na nocleg. Jadąc nad wakacje do Stegny najlepiej zaplanować dłuższy pobyt – nawet na dwa tygodnie, co zbytnio naszych finansów nie obciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>