Wakacje w Świnoujściu – dlaczego warto?

Nie od dziś wiadomo, że nadmorskie kąpieliska to znakomite miejsce na letni wypoczynek. Zarówno osoby podróżujące w pojedynkę, jak i całe rodziny bardzo chętnie wybierają tę opcję. Ze swej strony możemy doradzić Świnoujście, miasto, którego historia rozpoczęła się w pierwszej połowie XVIII wieku (prawa miejskie). Już w czasach, kiedy Świnoujście należało do Prus, było chętnie odwiedzane przez turystów z różnych regionów. Także i teraz można liczyć tutaj na naprawdę niezapomniane atrakcje. Z roku na rok Świnoujście staje się wakacyjnym celem wielu osób. Dobra oferta miejsc pobytowych (Świnoujście – online) przyczynia się do tego, że Świnoujście jest tak chętnie odwiedzanym miejscem. 

Ogromnym atutem Świnoujścia jest jego rozległa, długa na ponad 10 km plaża. Przy pięknej pogodzie można tutaj spędzić naprawdę wiele czasu. Warto zaznaczyć, że w Świnoujściu dochodzi do zjawiska cofania się morza, co powoduje, iż samo kąpielisko jest stosunkowo płytkie, a jednocześnie  plaża z roku na rok staje się coraz szersza. Co ważne, w Świnoujściu znajduje się specjalna plaża dla psów, zatem także właściciele czworonogów mogą spędzać czas bezpośrednio nad morzem wraz ze swoimi pupilami. To bynajmniej nie wszystko.

W Świnoujściu można nie tylko wypoczywać na pięknych plażach, ale także wziąć udział w rejsie morskim. Ogromną popularnością wśród turystów cieszą się rejsy białą flotą, możliwe są zarówno rejsy po porcie, jak i po Morzu Bałtyckim. Turyści chętnie korzystają z możliwości odwiedzenia pobliskich kurortów niemieckich, chodzi zwłaszcza o Heringsdorf, Ahlbeck oraz Bansin. Jest także możliwość odwiedzenia katamaranem malowniczej bałtyckiej wyspy Ruggia (Wyspa – online).

Świnoujście znane jest przede wszystkim jako uzdrowisko. I rzeczywiście można tutaj skorzystać z oferty wielu zakładów uzdrowiskowych, gdzie leczone są najróżniejsze schorzenia. Jednak nie wolno zapominać także i o tym, że miasto może zaoferować sporo atrakcji także i tym osobom, które swój czas wolny lubią spędzać aktywnie. Przede wszystkim w okolicach Świnoujścia możemy znaleźć wiele szlaków turystycznych dla rowerzystów, które są bardzo dobrze oznakowane. Oprócz tego wytyczono specjalne szlaki piesze raz szlaki kajakowe wokół świnoujskich wysp. Urlop w Świnoujściu to naprawdę świetny pomysł, pamiętajmy jednak o zarezerwowaniu noclegu na jakiś czas przed przyjazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>