Wisełka – naturalne piękno przyrody

Jeżeli czujesz potrzebę odcięcia się od świata, pełnego problemów i trosk to znak, że nadszedł czas na wycieczkę do Wisełki, malowniczej i wyjątkowej wsi, umiejscowionej na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego. Sosnowe lasy, porastające tutejsze okolice czynią je jeszcze piękniejszymi. Dzikie plaże, ciągnące się w nieskończoność, puste zakątki, drobny piasek pod stopami – te rzeczy nakłaniają do pozostania tutaj na dłuższy czas. Wystarczy tylko wsłuchać się w szum morskich fal, by poczuć przypływ energii, jaką daje Morze Bałtyckie.

Wisełka jest wsią, której największą chyba atrakcję stanowi Jezioro Wisełka (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wisełka_(jezioro)). Przy jego brzegach znajdują się przystanie z wypożyczalniami sprzętu pływającego. Tylko tutaj każdy może poczuć się jak żeglarz, wypływając na szerokie wody jeziora łódką, rowerkiem czy żaglówką. Nie istnieje tutaj żadne biuro turystyczne, nie brakuje jednak życzliwych i pomocnych mieszkańców, którzy z radością i dumą pokażą nam najciekawsze zakątki Wisełki. Mają oni powód do dumy i to całkiem niebanalny, Wisełka bowiem jest miejscem wyjątkowym, jedynym takim w całym kraju. Budowlą, która niemal od razu rzuca się w oczy jest latarnia morska. Dawniej jej funkcje pełniła drewniana wieża, obecnie jednak, już od 1962 roku funkcjonuje tu zautomatyzowana latarnia morska, rzucająca światło o zasięgu maksymalnie 16 mil morskich. Nie jest ona dostępna do zwiedzania turystów, warto jednak popatrzeć na nią choćby tylko z daleka, ma bowiem wyjątkowy urok. Atrakcją, bez której trudno wyobrazić sobie nadmorski kurort jest oczywiście kąpielisko, wyznaczone w niezwykle pięknym odcinku naszego Morza Bałtyckiego, przy brzegu wyjątkowo urokliwej, piaszczystej plaży. Kąpielisko jest świetnie przygotowane i w pełni bezpieczne, toteż kąpiel w nim to czysta przyjemność. Przez Wisełkę przebiega szlak turystyczny, którym można dojść aż do Międzyzdrojów, poruszając się brzegiem plaży. Znajdują się tu również liczne ścieżki rowerowe i piesze, pozwalające na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, blisko natury.

Na uwagę zasługują też noclegi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wiselka,0.html), Wisełka bowiem rozwinęła swoją bazę noclegową tak, że dla każdego wystarczy tutaj miejsca. Każdy może zatrzymać się tu na dłużej i cieszyć się pięknem tutejszej okolicy i bliskością natury. Nie ma chyba na świecie osoby, która nudziłaby się w Wisełce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>