Wysowa-Zdrój – perełka uzdrowisk

W Beskidzie Niskim położona jest bardzo ładna, spokojna wioska Wysowa-Zdrój. Od dawna posiada rangę uzdrowiska. Otoczona wzgórzami urzeka swym pięknem, specyficznym mikroklimatem i czystym powietrzem. Bijące tutaj źródła zdrowotnych wód mineralnych i bardzo dobra opieka medyczna, a także walory turystyczne stwarzają wspaniałe warunki do pobytu zarówno leczniczego jak i wypoczynku.

Coraz częściej Wysowa jest wybierana jako cel podróży albo miejsce na wakacje dla całych rodzin. Każdy kto szuka oazy spokoju i miejsca na zregenerowanie organizmu powinien odwiedzić to uzdrowisko. Wieś posiada bogatą bazę noclegową, liczne sanatoria i pensjonaty. Turyści przyjeżdżający tutaj na urlop mogą liczyć na zakwaterowanie i wyżywienie w wysokim standardzie (pakiety na meteor-turystyka.pl). Teren wioski i okolice zapewniają idealne warunki do aktywnego odpoczynku. Najważniejszym miejscem jak w każdym kurorcie przystało jest Park Zdrojowy ze źródełkami leczniczych wód. Jest to atrakcyjne miejsce do spacerów z podświetlaną fontanną i placem zabaw dla dzieci. Jest też park linowy, w którym pod okiem instruktorów można pokonać przygotowany na podwieszanych platformach tor przeszkód. Przy końcu mieści się park wodny z płytkim basenem, z podgrzewaną wodą w sam raz dla dzieci. Dla dorosłych przygotowano saunę i masaże wodne.

W centrum Wysowej znajduje się karczma "Gościnna Chata". Można w niej popróbować regionalnych góralskich potraw. Wystrój w stylu łemkowskim sprawia, że jest to bardzo klimatyczne miejsce. Prawie każdy podróżny zatrzymuje się tutaj na posiłek. Wysowa i okolice obfitują w wiele zabytków architektury drewnianej. Kościoły, cerkwie, cmentarze i przydrożne kapliczki przypominają minione lata. Będąc tutaj warto wybrać się nad zalew Klimkówka. Powstał on na rzece Ropie i stanowi ważne miejsce dla lubiących odpoczynek nad wodą. W pobliżu zalewu rozmieszczone są pola namiotowe, punkty gastronomiczne, a także wypożyczalnie różnych sprzętów wodnych. Przy zaporze mieści się elektrownia, którą można zwiedzić. Dla miłośników wędrówek wytyczono wiele ścieżek pieszych, ale i rowerowych, które są dopełnieniem atrakcji jakie czekają na turystów. Szukając miejsca na wypoczynek warto rozważyć propozycję przyjazdu właśnie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>